Poljudnoznanstvene vsebine na netu

Verjetno poznate tisti filing slabe vesti, ko ti nekdo polinka pameten in strokoven jutub dokumentarec, pričakoval si pa trashy enominuten clip - in potem ga daš na neko watch later playlisto in ga nikoli v lajfu več ne odpreš. No, v karanteni je časa na pretek, tako da kar navalite s priporočili izobraževalnih vsebin! :wink:

Ne vem, če je to glih poljudnoznanstvena vsebina, je pa relativno fajn (pa ful počasno :P): https://4d.rtvslo.si/arhiv/vzporedna%20ekonomija

Meni je bil v zadnjem cajtu super Crash Course European History. Za načitane je mogoče preveč osnovno, ampak za osvežitev/upgrade srednješolske zgodovine je pa dbest.

@muki pogledal Vzporedno ekonomijo, super je! Mislim, zelo počasno, kot si rekel, ampak zanimivo za popizdit. Edino razočaranje je, da se zadaj za Kavčičem ves čas med drugim vidi fascikla Kučan & Krpač ter Bavčar & Janša, pa se tega nikoli zares ne dotaknejo :sweat_smile:.

Maš še kaj podobnega na lagru? 4D nima ravno najboljšega discoverabilityja :slight_smile:

Haha, ja, jaz sem tud tiste fascikle gledal. :smiley:

Nisem imel ničesar, sem pa šel vprašat vir, ki mi je povedal za Vzporedno ekonomijo. Predlaga naslednje:

• Vodni baroni - francoski dokumentarec o privatizaciji vode, ampak v 4D arhivu je samo napovednik :frowning:
  • Mednarodna obzorja: Boj z(a) državo
  • Mednarodna obzorja: Kitajske sanje 1. del | 2. del

Čeprav sumim, da ne bo noben tako fajn kot vzporedna ekonomija.

Za strežnik z ljubeznijo skrbi Danes je nov dan.